Splitting.js (1.0.8) - en to is translation catalogue (24 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: List
is: Listi

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Updated
is: Uppfært

en: Options
is: Möguleikar

en: Comment
is: Ummæli

en: Filter
is: Sía

en: Items
is: Hlutir

en: Rows
is: Raðir

en: Style
is: Stíll

en: image
is: mynd

en: Grid
is: Grind

en: About
is: Um
