Sports League (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (68 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Action
nl: Actie

en: On
nl: Aan

en: Categories
nl: Categorieën

en: view
nl: weergeven

en: Date
nl: Datum

en: Number
nl: Getal

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Time
nl: Tijd

en: Main
nl: Hoofd

en: Player
nl: Speler

en: Total
nl: Totaal

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Titles
nl: Titels

en: All
nl: Alle

en: Points
nl: Punten

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Height
nl: Hoogte

en: Sale
nl: Verkoop

en: Desc
nl: Aflopend

en: Goal
nl: Doel

en: Position
nl: Positie

en: Stats
nl: Statistieken

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Full
nl: Volledig

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Team
nl: Ploeg

en: Teams
nl: Ploegen

en: Match
nl: Overeenkomst

en: Promotion
nl: Aanbieding

en: Minutes
nl: Minuten

en: Apply
nl: Toepassen

en: Person
nl: Persoon

en: About
nl: Over

en: Sports
nl: Sport

en: Matches
nl: Komt overeen met

en: Away
nl: Uit

en: Secondary
nl: Secundair

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Administrative title
nl: Beheertitel

en: Attendance
nl: Opkomst

en: Highlight
nl: Accentueren

en: Archived
nl: Gearchiveerd

en: Home team
nl: Thuisteam

en: Persons
nl: Personen

en: Wins
nl: Overwinningen

en: Date of birth
nl: Geboortedatum

en: Goals
nl: Doelen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Played
nl: Gespeeld

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: Lost
nl: Verloren

en: Node operations bulk form
nl: Formulier voor bulkbewerkingen op nodes

en: Birth place
nl: Geboorteplaats
