Spreaker (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: edit
fr: modifier

en: Manage
fr: Gérer

en: All
fr: Tout

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Sort by
fr: Trier par

en: Show
fr: Afficher

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Start import
fr: Commencer l'import

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args

en: Master
fr: Principal

en: Node operations bulk form
fr: Formulaire des opérations en masse sur les nœuds

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
