Secure QR Login (2.0.0-rc2) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Changed
hi: बदल गया
