Secure QR Login (8.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Status
pt: Estado

en: User
pt: Utilizador

en: Mode
pt: Modo

en: Optional
pt: Opcional

en: Query
pt: Consulta

en: Create new account
pt: Criar uma nova conta

en: Changed
pt: Alterado
