Secure QR Login (8.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Remove
pt: Remover

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Save
pt: Salvar

en: User
pt: Usuário

en: Changed
pt: Alterado

en: Created on
pt: Criado em

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
pt: Um endereço de e-mail válido. Todos os e-mails do sistema serão enviados para esse endereço.  O endereço de e-mail não é mostrado e será usado apenas se você quiser receber uma nova senha ou quiser receber determinadas notícias ou notificações por e-mail.
