Secure QR Login (8.x-1.0-rc3) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Status
it: Stato

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Remove
it: Elimina

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Login
it: Accedi

en: Save
it: Salva

en: User
it: Utente

en: Changed
it: Modificato

en: Created on
it: Creato il

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
it: Un indirizzo e-mail valido. Tutte le e-mail dal sistema verranno inviate a questo indirizzo. L'e-mail non sarà pubblica e verrà utilizzata soltanto se desideri ricevere una nuova password o se vuoi ricevere notizie e avvisi mediante e-mail.
