Server-sided code highlighting (1.0.2) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Default
nl: Standaard

en: Text
nl: Tekst

en: Rows
nl: Rijen

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Code snippet
nl: Codefragment

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Programming language
nl: Programmeertaal

en: Programming languages
nl: Programmeertalen

en: Show the programming language
nl: De programmeertaal tonen

en: Display programming language
nl: Toon programmeertaal

en: The programming language is shown.
nl: De programmeertaal wordt getoond.

en: The programming language itself is not shown.
nl: De programmeertaal zal niet worden getoond.

en: Available programming languages
nl: Beschikbare programmeertalen

en: Default programming language
nl: Standaard programmeertaal

en: Programming languages: @languages
nl: Programmeertalen: @languages

en: The programming language is
nl: De programmeertaal is
