Server-sided code highlighting (2.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Default
it: Predefinito

en: Text
it: Testo

en: Rows
it: Righe

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Code snippet
it: Frammento di codice

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Field types
it: Tipi di campo
