Statistical Spam Filter (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Language
ja: 言語

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Reset
ja: リセット

en: Updated
ja: 更新

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Token
ja: トークン

en: Spam
ja: スパム

en: Spam control
ja: スパムコントロール

en: Apply
ja: 適用

en: No comments available.
ja: コメントはありません。

en: Offset
ja: オフセット

en: Posted in
ja: 投稿先

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Thresholds
ja: しきい値

en: Author name
ja: 投稿者名

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Comment approved.
ja: コメントが承認されました。

en: Unapproved comments (@count)
ja: 承認待ちのコメント (@count 個)

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Author uid
ja: 投稿者 uid

en: Comment operations bulk form
ja: コメント操作一括フォーム
