SShop (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Images
it: Immagini

en: Description
it: Descrizione

en: Comments
it: Commenti

en: Tags
it: Etichette

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Category
it: Categoria

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Reviews
it: Recensioni

en: Teaser
it: Anteprima

en: All
it: Tutti

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Desc
it: Disc

en: Company
it: Azienda

en: Recent posts
it: Contenuti recenti

en: Navigation
it: Navigazione

en: Tools
it: Strumenti

en: Recent comments
it: Commenti recenti

en: Close
it: Chiudi

en: Sort by
it: Ordina per

en: Products
it: Prodotti

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Review
it: Revisione

en: Tabs
it: Schede

en: Apply
it: Applica

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Offset
it: Scostamento

en: Next »
it: Succ »

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: No products found.
it: Nessun prodotto trovato.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Taxonomy term page
it: Pagina di un termine della tassonomia

en: {current} of {total}
it: {current} di {total}

en: « Prev
it: « Prec

en: Master
it: Principale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Default comments
it: Commenti predefiniti

en: Allows commenting on content
it: Permette di commentare i contenuti

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
