SShop (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (48 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Description
ro: Descriere

en: Comments
ro: Comentarii

en: Tags
ro: Etichete

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Desc
ro: Descendent

en: Company
ro: Companie

en: Recent posts
ro: Articole recente

en: Navigation
ro: Navigator

en: Tools
ro: Instrumente

en: Recent comments
ro: Comentarii recente

en: Close
ro: Închideți

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Products
ro: Produse

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Review
ro: Verificare

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Offset
ro: Decalaj

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Taxonomy term page
ro: Pagina unui termen de taxonomie

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Default comments
ro: Comentarii implicite

en: Allows commenting on content
ro: Permite adăugarea de comentarii la conținut

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
