Your own Stack Overflow (8.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (28 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Comments
ca: Comentaris

en: Edit
ca: Edita

en: Links
ca: Enllaços

en: Settings
ca: Paràmetres

en: View
ca: Mostra

en: Created
ca: Creat

en: Question
ca: Pregunta

en: Answer
ca: Resposta

en: Comment
ca: Comentari

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: Revision
ca: Revisió

en: Changed
ca: Canviat

en: Revision of %title from %date
ca: Revisió de %title de %date

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Questions
ca: Preguntes

en: Answers
ca: Respostes

en: Delete all revisions
ca: Esborra totes les revisions

en: Current revision
ca: Revisió actual

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: The username of the content author.
ca: El nom d'usuari de l'autor del contingut.

en: Revision translation affected
ca: Revisió de la traducció afectada

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ca: Indica si la darrera edició d'una traducció pertany a la revisió actual.

en: @date by @username
ca: @date per @username
