Your own Stack Overflow (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Comments
da: Kommentarer

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: Comment
da: Kommentar

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Comment settings
da: Kommentarer

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Answers
da: Svar

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Current revision
da: Nuværende version

en: The username of the content author.
da: Forfatterens brugernavn.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title
