Your own Stack Overflow (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Comments
fr: Commentaires

en: Edit
fr: Modifier

en: Links
fr: Liens

en: Settings
fr: Paramètres

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: Answer
fr: Réponse

en: Comment
fr: Commentaire

en: Revisions
fr: Versions

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: Comment settings
fr: Paramètres des commentaires

en: Add question
fr: Ajouter une question

en: Answers
fr: Réponses

en: Delete all revisions
fr: Supprimer toutes les versions

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Comments:
fr: Commentaires :

en: The username of the content author.
fr: Le nom d'utilisateur de l'auteur du contenu.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Revision translation affected
fr: Traduction de version impactée

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
fr: Indique si la dernière modification d'une traduction appartient à la version actuelle.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: @langname revisions for %title
fr: Versions en @langname pour %title
