Your own Stack Overflow (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Comments
it: Commenti

en: Edit
it: Modifica

en: Links
it: Collegamenti

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Question
it: Domanda

en: Answer
it: Risposta

en: Comment
it: Commento

en: Revisions
it: Revisioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Comment settings
it: Impostazioni dei commenti

en: Questions
it: Domande

en: Answers
it: Risposte

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.

en: Revision translation affected
it: Traduzione della revisione interessata

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
it: Indica se l'ultima modifica di una traduzione fa riferimento alla revisione attuale.

en: @date by @username
it: @date da @username
