Your own Stack Overflow (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Comments
ja: コメント

en: Edit
ja: 編集

en: Links
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Question
ja: 質問

en: Answer
ja: 回答

en: Comment
ja: コメント

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Comment settings
ja: コメントの設定

en: Questions
ja: 質問

en: Answers
ja: 解答

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: The username of the content author.
ja: コンテンツ投稿者のユーザー名。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン
