Your own Stack Overflow (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Comments
pt: Comentários

en: Edit
pt: Editar

en: Links
pt: Ligações

en: Settings
pt: Definições

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Question
pt: Questão

en: Answer
pt: Resposta

en: Revisions
pt: Revisões

en: Authored by
pt: Criado por

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Revert
pt: Reverter

en: Revisions for %title
pt: Revisões para %title

en: Revision
pt: Revisão

en: Changed
pt: Alterado

en: Revision of %title from %date
pt: Revisão de %title da data de  %date

en: Comment settings
pt: Definições dos comentários

en: Questions
pt: Questões

en: Answers
pt: Respostas

en: Delete all revisions
pt: Eliminar todas as revisões

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: The username of the content author.
pt: O nome de utilizador do autor do conteúdo.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Revision translation affected
pt: A revisão da tradução foi afetada

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pt: Indica se a última edição da tradução pertence à revisão atual.

en: @date by @username
pt: @date por @username

en: @langname revisions for %title
pt: @langname revisões para %title
