Your own Stack Overflow (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Question
tr: Soru

en: Answer
tr: Cevap

en: Comment
tr: Yorum

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Authored by
tr: Yazan

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Revert
tr: Geri al

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: Revision of %title from %date
tr: %date tarihindeki %title sürümü

en: Comment settings
tr: Yorum ayarları

en: Questions
tr: Sorular

en: Delete all revisions
tr: Tüm sürümleri sil

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: The username of the content author.
tr: Gönderinin yazarının adı

en: Revision translation affected
tr: Düzeltme çevirisi etkilendi

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
tr: Çevirinin son düzenlemesinin geçerli düzeltmeye ait olup olmadığını belirtir.

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date

en: @langname revisions for %title
tr: %title için @langname sürümleri
