Your own Stack Overflow (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Comments
uk: Коментарі

en: Edit
uk: Редагувати

en: Links
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: Comment
uk: Коментар

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Comment settings
uk: Налаштування коментарів

en: Questions
uk: Питання

en: Answers
uk: Відповіді

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Comments:
uk: Коментарі:

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title
