Stacked Permissions (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Username
de: Benutzername

en: Remove
de: Entfernen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: User
de: Benutzer

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Active
de: Aktiv

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Blocked
de: Gesperrt

en: Group Name
de: Gruppenname

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Changed
de: Geändert

en: User Status
de: Benutzer-Status

en: Apply
de: Anwenden

en: Group Members
de: Gruppenmitglieder

en: Offset
de: Versatz

en: uid
de: UID

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Memberships
de: Mitgliedschaften

en: Remove Member
de: Mitglied entfernen

en: Search Users
de: Benutzer suchen
