Stacked Permissions (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Sort by
fr: Trier par

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Group Name
fr: Nom du groupe

en: Permissions
fr: Droits

en: Changed
fr: Modifié

en: User Status
fr: Statut de l'utilisateur

en: Apply
fr: Appliquer

en: Group Members
fr: Membres du groupe

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »
