Stacked Permissions (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Remove
id: Hapus

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Blocked
id: Diblokir

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Group Members
id: Anggota Kelompok

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
