Stacks (2.0.1) - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: content
tr: içerik

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Off
tr: Kapalı

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Warning
tr: Uyarı

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Template
tr: Şablon

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Entity
tr: Nesne

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Changed
tr: Değişti

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Apply
tr: Uygula

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Taxonomy Terms
tr: Sözlük Terimleri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Add new content
tr: Yeni içerik ekle

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Manage Content
tr: İçeriği Yönet

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Content List
tr: İçerik Listesi

en: Asc
tr: Artan

en: Taxonomy Vocabulary
tr: Sınıflandırma Sözlüğü

en: Master
tr: Ana (master)

en: Load More
tr: Daha Fazla Getir

en: Last page
tr: Son sayfa

en: No content selected.
tr: İçerik seçilmedi.

en: Load more
tr: Daha fazla getir

en: First page
tr: İlk sayfa
