Stacks (3.0.1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Theme
id: Tema

en: Created
id: Dibuat

en: Warning
id: Peringatan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Entity
id: Entitas

en: Changed
id: Berubah

en: Loading...
id: Memuat...

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Add new content
id: Tambahkan konten baru

en: Bundle
id: Bundel

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Status message
id: Pesan status

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Page @items.current
id: Laman @items.current
