Stacks (8.x-1.4) - en to pl translation catalogue (65 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: content
pl: zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: Content Types
pl: Typy zawartości

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Off
pl: Wyłączony

en: Welcome
pl: Witamy

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Authored by
pl: Autor

en: Desc
pl: Malejąco

en: Template
pl: Szablon

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Entity
pl: Encja

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Next page
pl: Następna strona

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Taxonomy Terms
pl: Terminy taksonomii

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Headline
pl: Nagłówek

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Add new content
pl: Dodaj nową zawartość

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Manage Content
pl: Zarządzaj zawartością

en: Status message
pl: Komunikat

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Taxonomy Vocabulary
pl: Słownik

en: Master
pl: Główny

en: Load More
pl: Wczytaj więcej

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: No content selected.
pl: Nie wybrano żadnej zawartości.

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current
