Starlight (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: page
tr: sayfa

en: new
tr: yeni

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Font
tr: Yazı tipi

en: no
tr: hayır

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Up
tr: Yukarı

en: By
tr: Yazar:

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Tools
tr: Araçlar

en: Posted by
tr: Gönderen

en: ago
tr: önce

en: profile
tr: profil

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: mobile
tr: mobil

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: No replies
tr: Yanıt yok

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: wide
tr: geniş

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Subscribe to @title
tr: Abone ol @title

en: Formatting help
tr: Biçimlendirme yardımı

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Site branding
tr: Site markası

en: narrow
tr: dar

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
