Starlight (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: page
uk: сторінка

en: new
uk: новий

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Font
uk: Шрифт

en: no
uk: ні

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Up
uk: Вгору

en: By
uk: від

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Tools
uk: Інструменти

en:  ago
uk:  тому

en: Posted by
uk: Додано

en: ago
uk: тому

en: profile
uk: профіль

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Reply
uk: Відповісти

en: topics
uk: теми

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Reset Password
uk: Скинути пароль

en: mobile
uk: мобільний

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: No replies
uk: Немає відповідей

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: wide
uk: широкий

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: (active tab)
uk: (активна вкладка)

en: Subscribe to @title
uk: Підписка на @title

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Book traversal links for
uk: Книжкові перехресні посилання для

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: narrow
uk: вузький

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача
