Starlight (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: page
da: side

en: new
da: ny

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Font
da: Skrift

en: no
da: nej

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Up
da: Op

en: By
da: Af

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Tools
da: Værktøjer

en: ago
da: siden

en: profile
da: profil

en: Link color
da: Linkfarve

en: Tabs
da: Faner

en: Reply
da: Svar

en: topics
da: emner

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: mobile
da: mobil

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: No replies
da: Ingen svar

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: wide
da: bred

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Subscribe to @title
da: Tilmelding til @title

en: Formatting help
da: Hjælp til formattering

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: narrow
da: smal

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
