Starlight (8.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: page
is: síða

en: new
is: nýtt

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Font
is: Leturgerð

en: no
is: nei

en: Page title
is: Titill síðu

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Up
is: Upp

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Tools
is: Tól

en:  ago
is:  síðan

en: Tabs
is: Flipar

en: Reply
is: Svara

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: (active tab)
is: (virkur flipi)
