Starlight (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: new
oc: novèl

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Go to previous page
oc: Anar a la pagina precedenta

en: Go to parent page
oc: Anar a la pagina parent

en: Go to next page
oc: Anar a la pagina seguenta

en: Help
oc: Ajuda

en: Font
oc: Poliça

en: no
oc: non

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Up
oc: Naut

en: By
oc: Per

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: ago
oc: i a

en: profile
oc: perfils

en: Link color
oc: Color del ligam

en: Tabs
oc: Onglets

en: Reply
oc: Respondre

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Powered by Drupal
oc: Propulsat per Drupal

en: wide
oc: espandit

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina
