Starlight (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: page
pl: strona

en: new
pl: nowy

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Font
pl: Czcionka

en: no
pl: nie

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Up
pl: W górę

en: By
pl: Przez

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Tools
pl: Narzędzia

en: ago
pl: temu

en: profile
pl: profil

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: mobile
pl: mobilne

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: No replies
pl: Brak odpowiedzi

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: wide
pl: szerokie

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Subscribe to @title
pl: Subskrybuj @title

en: Formatting help
pl: Pomoc dotycząca formatowania

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: narrow
pl: wąski

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika
