State Machine (8.x-1.11) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: State
nl: Status

en: Other
nl: Andere

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Formatter settings
nl: Instellingen van opmaakhulpmiddel

en: Provides code-driven workflow functionality.
nl: Biedt codegestuurde workflow functionaliteit.

en: Stores the current workflow state.
nl: Bevat de huidige workflow status.

[ctx: Validation]
en: State
nl: Status

en: The state '@state' is invalid.
nl: De status '@state' is ongeldig.

en: Transition form
nl: Overgangsformulier

en: Are you sure you want to apply this transition?
nl: Weet u zeker dat u deze overgang wilt toepassen?

en: Require confirmation before applying the state transition.
nl: Bevestiging vragen voordat de statusovergang wordt toegepast.

en: Require confirmation before applying the state transition
nl: Bevestiging vragen voordat de statusovergang wordt toegepast

en: <b>Transition</b>: @transition_label
nl: <b>Overgang</b>: @transition_label

en: <b>From</b>: @from_state
nl: <b>Van</b>: @from_state

en: <b>To</b>: @to_state
nl: <b>Naar</b>: @to_state

en: Do not require confirmation before applying the state transition.
nl: Geen bevestiging vragen voordat de statusovergang wordt toegepast.
