State Machine (8.x-1.12) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Value
pt: Valor

en: State
pt: Estado

en: Other
pt: Outros

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Formatter settings
pt: Configurações do formatador
