State Machine (8.x-1.9) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Value
pt: Valor

en: State
pt: Estado

en: Other
pt: Outro

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Formatter settings
pt: Configurações do formatador.

[ctx: Validation]
en: State
pt: Estado

en: Are you sure you want to apply this transition?
pt: Tem a certeza que quer aplicar esta transição?
