Static Site Generator (2.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: none
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
