Static Site Generator (2.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: none
it: nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Items
it: Elementi

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Select
it: Scegliere

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa
