Static Site Generator (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: none
pt: nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Items
pt: Itens

en: Static
pt: Estático

en: Your settings have been saved.
pt: As suas definições foram gravadas.

en: Select
pt: Selecionar

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: All @entity_type types
pt: Todos os tipos de @entity_type

en: All @entity_type_plural_label
pt: Todos @entity_type_plural_label

en: There are no entity types.
pt: Não há tipos de entidade.

en: @bundle types
pt: @bundle tipos
