Static Node Generator (1.0.0-beta10) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Homepage
fr: Page d'accueil

en: Size
fr: Taille

en: Settings
fr: Paramètres

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Node type
fr: Type de nœud

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: Apply
fr: Appliquer

en: Generate
fr: Générer

en: Expand all
fr: Tout déplier

en: Collapse all
fr: Tout replier

en: Regenerate
fr: Regénérer

en: No items selected
fr: Aucun élément sélectionné

en: Bulk operations
fr: Opérations en masse

en: With selection
fr: Pour la sélection

en: Please select an action to perform.
fr: Veuillez sélectionner une opération à exécuter.

en: 1 item selected | @count items selected
fr[0]: 1 élément sélectionné
fr[1]: @count éléments sélectionnés
