Static Suite (1.0.0-alpha18) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Finished
bn: সম্পাদিত

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
