Static Suite (1.1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: yes
pt: sim

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Delete group
pt: Eliminar grupo

en: Log
pt: Registo

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Download
pt: Descarregar

en: view
pt: ver

en: Scheme
pt: Esquema

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Format
pt: Formato

en: Files
pt: Ficheiros

en: no
pt: não

en: Done
pt: Operação concluída

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Warning
pt: Aviso

en: Advanced
pt: Avançado

en: Configuration
pt: Configuração

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: The configuration %label has been deleted.
pt: A configuração %label foi apagada.

en: Not available
pt: Indisponível

en: User name
pt: Nome de utilizador

en: File settings
pt: Configurações de ficheiro

en: Storage
pt: Armazenamento

en: An error has occurred
pt: Ocorreu um erro

en: Export format
pt: Formato de exportação

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: An error has occurred.
pt: Ocorreu um erro.

en: String not found.
pt: Expressão não encontrada.

en: Dependencies
pt: Dependências

en: URI settings
pt: Definições de URI
