Static Suite (1.1.0-beta4) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: yes
id: ya

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Delete group
id: Hapus grup

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Enabled
id: Aktif

en: Download
id: Unduh

en: view
id: tampilan

en: Scheme
id: Skema

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Files
id: Berkas

en: no
id: tidak

en: Done
id: Selesai

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Warning
id: Peringatan

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Provider
id: Penyedia

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: User name
id: Nama pengguna

en: File settings
id: Pengaturan berkas

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: An error has occurred.
id: Ada kesalahan terjadi.

en: String not found.
id: String tidak ditemukan.

en: Last modification date
id: Tanggal modifikasi terakhir

en: Dependencies
id: Dependensi

en: URI settings
id: Pengaturan URI
