Static Suite (1.1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: yes
tr: evet

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Delete group
tr: Grubu sil

en: Log
tr: Günlük kayıtları

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Enabled
tr: Etkin

en: Download
tr: İndir

en: view
tr: görüntüle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Format
tr: Biçim

en: Path
tr: Yol

en: Files
tr: Dosyalar

en: no
tr: hayır

en: Done
tr: Tamam

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Warning
tr: Uyarı

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: File settings
tr: Dosya ayarları

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Export format
tr: Aktarım formatı

en: About
tr: Hakkında

en: Started
tr: Başladı

en: Uses
tr: Kullanım

en: An error has occurred.
tr: Bir hata oluştu.

en: String not found.
tr: Dize bulunamadı.

en: Last modification date
tr: Son değişiklik tarihi

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: URI settings
tr: URI ayarları
