Static Web (1.1.0-beta1) - en to de translation catalogue (42 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Author
de: Autor

en: List
de: Liste

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Administration
de: Verwaltung

en: On
de: An

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Project
de: Projekt

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Off
de: Aus

en: Domain
de: Domäne

en: Table
de: Tabelle

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Domain ID
de: Domain-ID

en: Site Name
de: Name der Website

en: Sidebar
de: Seitenleiste

en: Changed
de: Geändert

en: Home Page
de: Startseite

en: Zone ID
de: Zonen-ID

en: Add Page
de: Seite hinzufügen

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: Site Logo
de: Logo der Website

en: Account ID
de: Konto-ID

en: Card
de: Karte

en: Accordion
de: Akkordeon

en: Alert
de: Alarm

en: timestamp
de: Zeitstempel

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Accordion Item
de: Akkordeonelement

en: Tab Name
de: Reitername
