Static Web (1.1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Project
fr: Projet

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Off
fr: Désactivé

en: Domain
fr: Domaine

en: Table
fr: Tableau

en: Banner
fr: Bannière

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Domain ID
fr: Identifiant (ID) du domaine

en: Site Name
fr: Nom du Site

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Changed
fr: Modifié

en: Zone ID
fr: Identifiant (ID) de la zone

en: Add Page
fr: Ajouter une page

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Site Logo
fr: Logo du site

en: Account ID
fr: Identifiant (ID) du compte

en: Card
fr: Fiche

en: Accordion
fr: Accordéon

en: Alert
fr: Alerte

en: Project Name
fr: Nom du Projet

en: Accordion Item
fr: Élément d'accordéon
