Static Web (1.1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Administration
pt: Administração

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Project
pt: Projecto

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Text
pt: Texto

en: Created
pt: Criado

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Off
pt: Desligado

en: Domain
pt: Domínio

en: Table
pt: Tabela

en: Banner
pt: Faixa

en: Authored on
pt: Criado em

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Changed
pt: Alterado

en: Add Page
pt: Adicionar Página

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Dashboard
pt: Painel de controlo

en: Card
pt: Cartão

en: Alert
pt: Alerta
