Static Web (1.1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Project
tr: Proje

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Text
tr: Metin

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Off
tr: Kapalı

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Table
tr: Tablo

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Token
tr: Simge

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Changed
tr: Değişti

en: Home Page
tr: Anasayfa

en: Add Page
tr: Sayfa Ekle

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Clients
tr: İstemciler

en: Dashboard
tr: Pano

en: Card
tr: Kart

en: Alert
tr: Çok önemli
