Static Web (1.1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Project
uk: Проект

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Text
uk: Текст

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Off
uk: Вимкнено

en: Domain
uk: Домен

en: Table
uk: Таблиця

en: Banner
uk: Банер

en: Authored on
uk: Створено

en: Token
uk: Замінник

en: Domain ID
uk: ID домену

en: Site Name
uk: Назва сайту

en: Sidebar
uk: Панель

en: Changed
uk: Змінено

en: Home Page
uk: Домашня сторінка

en: Add Page
uk: Додати сторінку

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Clients
uk: Клієнти

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Account ID
uk: Ідентифікатор рахунку

en: Card
uk: Картка

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Alert
uk: Застереження

en: timestamp
uk: мітка часу

en: List Items
uk: Елементи списку

en: Paragraphs
uk: Абзаци
