Static Web (1.1.0-beta2) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Email
bn: ইমেইল

en: Table
bn: টেবিল

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
