Static Web (1.1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Project
hi: परियोजना

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Table
hi: तालिका

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: Card
hi: कार्ड

en: Alert
hi: चेतावनी
